TWITTER REKLAMLARI

Neden Twitter Reklamları?

Bazen bir insanın ‘’herkese iyi haftalar’’ diye kullanabileceği, bazen de devlet başkanlarının dünyaya seslendiği bir platformdur aslında Twitter. İsmini kuş ciklemesi anlamından alan Twitter, bugün dünyanın en önemli sosyal medya mecralarından birisi haline geldi. Markalar için çok büyük bir pazarlama fırsatı olan reklam modelleri , çok dikkatli planlanmadığı taktirde kriz yönetimine dönüşebilir.

Dakikada 500.000’in üzerinde tweet atılan platformda, bir günde atılan tweet ile 10 milyon sayfalık bir kitap oluşturabilirsiniz.

Bu rakamlar göz önünde bulundurulduğunda Twitter’da markanız için reklam vermek avantajlı olabilir. Bunun için Ecomedya uzman ekibi ile en doğru kampanyayı tasarlamanıza fayda sağlıyoruz. Akılda kalıcı reklamın sırrı var mıdır ? Tabii ki de vardır. Bizim ile birlikte güçlü bir görsel içerik ve doğru metin yazarlığı ile etkili bir reklam kampanyası yapabilirsiniz. Buradaki kilit nokta, platformun tüm detaylarına hakim olmak ve en optimize edilmiş kampanyayı hazırlamak.

Twitter Reklam Modelleri

Twitter’ın reklam seçenekleri temel olarak 3’e ayrılır. Sponsorlu Hesaplar, Sponsorlu Tweetler ve Sponsorlu Gündem

1- Sponsorlu Tweet
Bu reklam modelinde takipçileriniz arasında olmayan ve hedeflemeniz dahilinde bulunan tüm kullanıcılara reklamınız gösterilir. Kullanıcıların gösterimleri üzerine değil, etkileşimleri üzerine ücretlendirildiği reklam modeli, en sık kullanılan reklam modelidir.

2- Sponsorlu Hesap
Hedef kitlenizi belirledikten sonra, bu kitleye “kimi takip etmeli ” bölümünde çıkan reklamlardır. Bu reklam modelinde sponsorlu hesaplar en üstte çıktığından dolayı, fark edilme oranı oldukça yüksektir. Yine maliyetler gösterim üzerinden değil, kullanıcıların sizi takip etmesi üzerinden hesaplanır.

3- Sponsorlu Gündem
Bu reklam modeli, hızlı aksiyon alınması hedeflenen kısa süreli reklam kampanyaları için geçerlidir. Gündem bölümünde yer alan hashtag’ler arasında markanız yer alabilir, oldukça fazla etkileşim yaratabilirsiniz.

Twitter’da ayrıca video reklamları ve web sitesi trafiği yaratan reklam modellerini de uygulayabilirsiniz. En önemlisi de dil seçeneklerine göre Twitter reklam kampanyanızı yönlendirebilirsiniz. Kullanıcıların platformu hangi dilde kullanmalarına göre, reklamlarınızı oluşturabilir, farklı ülkelerde farklı dil kullanan kitleler ile markanızı buluşturabilirsiniz.

Twitter Reklamları hizmetimiz için toplantı gerçekleştirmek ister misin?

Twitter Reklamları hizmetimiz için
toplantı gerçekleştirmek ister misin?

TALEP OLUŞTUR

Talep Oluştur Popup